ОСББ Рясне

Об’єднання будинків мікрорайону Рясне в ефективну мережу управління будинками.

Головною особливістю ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку) є те, що така форма дозволяє забезпечити ефективний контроль над витратами, платежами, проводити заходи з енергоефективності, колегіально приймати рішення і втілювати їх у життя.

У випадках обслуговування ЖЕКом, власники нерухомості зустрічаються з тим, що у ЖЕКів постійно не вистачає грошей на поточний ремонт, не вистачає персоналу, спілкування з керівництвом і ухвалення рішень в ЖЕКу неприпустимо затягуються. В результаті – якість утримання будинку та його обслуговування забезпечуються неналежним чином.

Порівняно нова форма ОСББ – «розв’язує руки» власникам будинку з управління та обслуговування житла, забезпечує оперативність вирішення питань. Створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку є тією формою ефективного управління, яка дає можливість забезпечити контроль над споживанням енергоресурсів, і, в кінцевому рахунку, їх економію.

Переваги ОСББ

 • ОСББ має можливість вибирати постачальників послуг, має змогу відмовитись від оплати неякісних послуг. Це призводить до того, що в результаті можна зменшити тарифи і значно підвищити якість обслуговування.
 • Прозорість видатків. Члени ОСББ мають право вимагати і отримати звіт у голови об’єднання – куди направляють кошти, які роботи зроблені, скільки це коштувало і т.д. Якщо ж є підстави підозрювати, що голова правління ОСББ використав кошти неправильно (або вкрав їх), його можна звільнити.
 • В рамках ОСББ своєчасне проведення необхідних ремонтних робіт стає реальністю. Мешканці самі визначають першочерговість ремонтів, а керівництво ОСББ завжди швидше реагує на проблеми в будинку, ніж це відбувалося б при обслуговуванні в ЖЕКу.
 • ОСББ має право здавати в оренду нежитлові приміщення, а отримані кошти направляти на утримання будинку.
 • Оскільки ОСББ, за визначенням, неприбуткова організація, вона звільнена від ПДВ і податку на прибуток. Це позитивно відображається на платіжному балансі будинку в цілому, і на видатках кожного мешканця.
 • ОСББ не витрачає кошти на утримання великого штату співробітників, техніки і приміщень. Тому в тариф на квартплату закладається значно менша сума накладних витрат.
 • В рамках ОСББ найбільш просто і найменш болісно можна вирішити питання енергозбереження: установку систем зовнішньої теплоізоляції, енергоефективних вікон, індивідуальних теплових пунктів. Такі заходи несуть в собі потенціал економії енергоресурсів до 60-80%.

Недоліки ОСББ

Разом з масою позитивних моментів, що забезпечуються ОСББ, є речі, на які слід звернути пильну увагу.

 • Вибір голови об’єднання. Саме від нього і його організаційних здібностей буде залежати ефективність володіння будинком і якість життя мешканців.
 • У власність ОСББ переходить і прибудинкова територія, і тепер вирішувати проблеми її утримання доведеться членам ОСББ.
 • У статуті ОСББ, як правило, прописуються жорсткі санкції неплатникам, які дозволяють відключити недбайливого мешканця від комунальних послуг навіть без рішення суду. Так що у злісних неплатників можуть виникнути певні проблеми.
 • Необхідна більша громадянська активність кожного члена ОСББ.

Comments

comments