Чому полум’я горіння газової конфорки міняє колір?

Традиційно із настанням холодів користувачі соцмереж починають жалітися на зміни кольору полум’я в газових плитах. Так звані “диванні експерти” неодноразово розповідають про постійне розбавляння газовиками газу у трубах. Лунають скарги, що газ на плиті горить не синім, а жовтим чи червоним полум’ям саме це повязують із розбавленням газу.

Одразу розяснення що головною причиною зміни кольору горіння є брак кисню. Перед використанням газових приладів, потрібно провітрити приміщення і залишити вікно привідкритим («на провітрювання»), щоб забезпечити доступ кисню в приміщення. Для реакції горіння потрібен кисень. Для того, щоб згорів 1 куб газу, потрібно 10 м куб. повітря. В більшості домогосподарствах двері та вікна взимку герметично закриті, відповідно в приміщенні недостатньо кисню, і газ горить червоним полум’ям.
Ще однією причиною червоного полум’я може бути засміченість газових пальників. Тому потрібно регулярно проводити технічне обслуговування газових приладів

Через похолодання люди рідше відкривають вікна осель, в тому числі й у місцях роботи газових приладів. Хоча для того, щоб згорів 1м³ газу, необхідно десять кубометрів повітря. В іншому випадку, горіння відбувається з неповним згоранням палива, що й стає причиною зміни кольору полум’я.
Таке явище несе небезпеку для мешканців, адже не повністю згорілий газ небезпечний для здоров’я. Крім того, при цьому утворюється і токсичний чадний газ, без кольору й запаху.

Що стосується чуток про можливість розбавлення газу. Як пояснюють фахівці, що проводити будь-які дії, пов’язані зі зміною складу газу чи здійснювати будь-які маніпуляції є технічно неможливо, тому що система є герметичною, і втручання в її роботу є вибухонебезпечне. У складі ж самого газу об’ємна частка кисню за стандартом не повинна перевищувати 1%. Тому «розбавляння» природного газу киснем (як помилково вважають деякі споживачі) неможливе, адже це може теж призвести до вибуху! А додавання азоту в природний газ, то такі маніпуляції економічно недоцільні. Чистий азот (без домішки вибухонебезпечного кисню) коштує значно дорожче, ніж природний газ. Тим не менш як правило, кількість азоту у природному газу може складати кілька відсотків (до 7,5%)

Але все-ж таки, якщо у вас виникли сумніви щодо якості природного газу, то маєте можливість звернутися до компанії постачальника із письмовою заявою про проведення перевірки якісних показників палива. У разі їх відповідності встановленим нормативам виконання цих робіт оплачується споживачем, а у разі невідповідності — газорозподільним підприємством.

Підготовлено спеціально для RN
Джерела:
https://www.naftogaz.com
https://gk-press.if.ua
https://poltava.to

Comments

comments