Після трагедії на Сихові, провели екстрену інспекцію у Рясне

Усі говорять про падіння крану на Сихові, але влада роками заплющує очі на незаконне і небезпечне будівництво на Рясному, зазначає Віталій Свінціцький,  депутат, Заступник голови комісії інженерного господарства у Львівській міській раді

Попри численні звернення громади і депутатів, лише після падіння будівельного крану у мікрорайоні Сихів на супермаркет у мерії нарешті звернули уваги на сумнівне будівництво від компанії «Ірокс» на вул. Шевченка.
Уже кілька років мешканці Рясного «воюють» із незаконним будівництвом на вул. Шевченка – на місці, де міг би бути дитячий майданчик, компанія «Ірокс» зводить чергову багатоповерхівку. Вчора я укотре звернув увагу на цю проблему під час апаратної наради у міського голови. А сьогодні після новини про падіння крану відбувся виїзд робочої групи у Рясне. Завтра, 27 вересня, питання розглядатиме виконком міської ради.

Ідеться про самозахоплення компанією «Ірокс» 0,45 га міської землі. Утім і досі не було жодних спроб місцевої влади зупинити беззаконня. Ще в липні після мого звернення на сесії дали протокольне доручення профільним відомствам вивчити ситуацію. Жодного результату! Лише відписки. ДАБІ не побачило порушень, поліція не побачила «криміналу». Таке враження, що інтереси забудовника, який уже роками веде сумнівну діяльність у Львові, «дахують». А саме це та абсолютні безконтрольність і безнаказаність призводять до лиха.

Зокрема, очевидними є і порушення забудовником правил безпеки на будівництві у Рясному.

Стріла будівельного крану суттєво виходить за межі будівельного майданчика. Видно, що техніці дуже багато років. Маю сумніви, що вона проходила бодай якийсь технічний нагляд, що є дозволи на її експлуатацію. Та, на жаль, лише трагедії та надзвичайні ситуації підштовхують чиновників до роботи, до якихось екстрених перевірок та інспекцій. І це обурює. Бо поки місцева влада буде байдужою до людей, а на перше місце ставитиме інтереси забудовників, у тому числі й тих, що працюють за межею закону, ми матимемо трагедії.

Comments

comments