Про Рясне

Рясне – це мікрорайон м. Львова, розташований на північно-західній околиці міста у Шевченківському районі. Знаходиться на місці колишнього села Рясна (згодом Рясна-Польська), яке було засноване у 1433 році на землях Львівського архиєпископства. До м. Львова село було приєднане
9 березня 1988 року. Поділяється на два житлових мікрорайони (масиви) – Рясне-1 і Рясне-2, у свою чергу у Рясному-1 виділяється мікрорайон Кам’янка, розташований найближче до центру міста.

Населення і площа (станом на 2017 рік):

Рясне-1: населення – 21,0 тис. осіб, приблизна площа – 2,1 кв. км.

Рясне-2: населення – 7,5 тис. осіб, приблизна площа – 1,37 кв. км.

Інфраструктура.

Інтенсивна багатоповерхова забудова житлового масиву розпочалась у 1970-х роках, коли на території села розгорнулося будівництво заводів “Електрон“, “Автонавантажувач“, “Львівсільмаш“. Більшість багатоповерхівок Рясного-1 та Рясного-2 були споруджені як відомче житло цих підприємств. У районі поєднується багатоповерхова забудова 1970-2000-х років. Частина вулиць району є неканалізованими. У межах мікрорайону діє дві залізничні станції – Клепарів та Рясна.  Центральна вулиця мікрорайонів Кам’янки та Рясного-1 – це вул. Т. Шевченка, яка є єдиним сполучним вузлом між мікрорайоном Рясне та іншими районами м. Львова та на якій розташований проблемний залізничний переїзд. Центральною вулицею Рясного-2 є вул. І. Величковського. Сучасна забудова району залежить від приватних забудовників.


 

Comments

comments