Не купуйте землі у Рясне-Руському!

У селі Рясне-Руська Львівської ОТГ активно почали розпродувати землі – такий собі «передсвятковий розпродаж»

Чи варто і безпечно купувати ці землі, зокрема під забудову?

Триває масштабна перевірка діяльності Рясне-руської сільради, лише за її результатами ліквідаційна комісія буде ухвалювати рішення. І от тоді буде зрозуміло, яка ситуація із землями у Рясне-Руському – хто, кому і головне – чи законно! – повидавав, а хто і на яких підставах і в який спосіб може продавати ділянки.

Департамент містобудування закликає забудовників не поспішати скуповувати землю у Рясне-Руському. Зараз у земельному управлінні проводять моніторинг рішень та ухвал Рясне-Руської сільради, що стосується земельних та містобудівних питань.

Не купуйте землі у Рясне-Руському!

Любомир Зубач – заступник міського голови Львова з питань містобудування


В останні тижні отримую дзвінки. Телефонують і звичайні люди, і підприємці-забудовники. Питання в усіх одне – чи варто, чи безпечно купувати землю у Рясне-Руському. Виявляється, у селі розпочали «розпродаж» земельних ділянок.


Щоб не бути голослівним. Наведу як приклад 1 ділянку, що в активному продажу. Вона ну дуже показова. Чому? Самі погляньте.
Кадастровий номер цієї ділянки: 4610137500:11:015:0021. Її площа – 1.1182 га, практично впритул до Рясне-2, в гарному місці, близько до дороги.
А тепер найцікавіше – дата внесення відомостей до земельного кадастру – 7 жовтня 2020 року. Цільове призначення – «для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту, для розміщення та обслуговування гаражного кооперативу».


Тобто цю ділянку виділяли під гаражний кооператив. Для тих, хто не в темі, це робили, бо так закон дозволяє безкоштовно землю віддати у приватну власність. Схема? Так точно. Не минуло і півроку, як ділянку вже виставили на продаж. І пропонують її потенційним забудовникам масштабного житла. Ну а чого ж – зонування тут дозволяє зводити будинки на 9-16 поверхів.

Я нагадаю, у Рясне-Руському лише за минулий рік 33,4 га віддали «під гаражі» – прекрасний гаражний кооператив площею як 47 футбольних полів разом!


Масштаби розданих земель у Рясне-Руському не можуть не вражати – понад 60 га ділянок, ринкова вартість яких 166 мільйонів гривень. Наголошу, це те, що ми порахували лише за 2020 рік. Про садівництво і ведення селянського господарства не кажу. Тут теж ледь не промислові обсяги.

Тепер про те – купувати чи не купувати? Відповідаю публічно. Позиція міста не змінилася: триває масштабна перевірка діяльності Рясне-руської сільради, лише за її результатами ліквідаційна комісія буде ухвалювати рішення. І от тоді буде зрозуміло, яка ситуація із землями у Рясне-Руському – хто, кому і головне – чи законно! – повидавав, а хто і на яких підставах і в який спосіб може продавати ділянки.


У Головному управлінні Нацполіції Львівщини вже розпочали кримінальне провадження щодо Рясне-Руської. Львівська міська рада надала слідчим всю документацію, потрібну у розслідуванні. Мова також і землі заповідника «Торфовище Білогорща».


Чому ряснеруську землю взялися так активно розпродувати? Чому саме зараз такий ажіотаж? Чому такий поспіх? Запитання, як на мене риторичні. Очевидно, є сумніви, а тому треба швиденько треба збути товар.

Comments

comments