Львівська мерія погодила підняття вартості проїзду до 7 грн

Виконавчий комітет Львівської міської ради під час засідання 25 січня прийняв рішення про підвищення вартості проїзду у міських автобусах до 7 грн, що анонсувалося раніше.

Також виконком проголосував за безкоштовний проїзд у всьому громадському транспорті Львова пенсіонерів та інвалідів ІІІ групи. Як запевнив заступник міського голови з питань ЖКГ Сергій Бабак, їх у Львові є близько 100 тисяч.

Вимогу про безкоштовне перевезення пенсіонерів та людей з інвалідністю поставила перед приватними перевізниками мерія. Після того як перевізники погодились на такі умови, управління транспорту розпочало роботу над підвищенням тарифу, зупинившись на цифрі 7 грн.

Рішення виконавчого комітету вступить у дію з моменту його публікації, орієнтовно 1-2 лютого.

За підрахунками перевізників, економічно обґрунтований тариф сьогодні становить 8,21 грн. Різницю між цією цифрою і реальним тарифом перевізникам будуть відшкодовувати з міського бюджету, на що у 2019 році передбачено 240 млн грн. При цьому приватні перевізники зобов’язались у другій половині 2019 року почати оновлювати транспорт.

Нагадаємо, приватні перевізники припинили безкоштовне перевезення пенсіонерів за віком та інвалідів 3 групи з 20 січня 2018 року. Пільговий проїзд залишався лише у комунального перевізника АТП № 1.

Після проведення конкурсу постійні договори на перевезення були підписані 5 листопада 2018 року, терміном на 5 років, з ТзОВ «Міра і К», «АТП-14 630», ТзОВ «Фіакр Львів», ТзОВ «Успіх БМ» та ЛК АТП № 1.

Також торік місто суттєво оновило кількість машин, які курсують на міських автобусних маршрутах, — придбано 100 автобусів МАЗ та 50 автобусів «Електрон». Закуплено 30 трамваїв з Берліна. Уже підписано перші угоди щодо закупівлі цього року 50 нових тролейбусів «Електрон». Готується закупівля 10 нових трамваїв і 100 нових автобусів. Також місто веде перемовини з Міжнародною фінансовою корпорацією щодо закупівлі 100 електробусів.

«Умовами договору з перевізниками передбачено на 35% оновлення автобусного парку до кінця року. У 2020 році — на 50%. Це чітко передбачає договір. Також комунальне АТП за 2018 рік суттєво оновило склад», — наголосив в. о. начальника управління транспорту Олег Партика.

Нагадаємо, до 5 грн проїзд у автобусах подорожчав 18 грудня 2017 року. Тоді економічно обґрунтований тариф становив 6,5 грн.

 

lviv1256.com

Comments

comments