ГО «Інститут Просвіти» зібрала цікаві факти про майбутню трансформацію мікрорайону Рясне-2

«У найближчі 5−10 років на Рясне-2 чекає повна трансформація. У мікрорайоні має з’явитися відкритий басейн, Болотяний парк, соціальний центр на зразок Центру Шептицького УКУ, пішохідна алея, дитсадок, новий корпус школи, центр соціальних послуг — і навіть це ще не весь перелік із довгого списку повного перезавантаження Рясне-2. Уже розроблено детальний план території, тобто містобудівну документацію, яка офіційно визначила планування та розвиток мікрорайону.
«Основна ідея трансформації Рясне-2 — відійти від ідеї спального мікрорайону та створити місто якісного життя. Аби в мікрорайоні було все необхідне і для роботи, і для комфортного відпочинку, комунікації та зручного сполучення. Ми напрацювали стратегічний план, який буде не лише економічним, а навіть більше просторовим та архітектурним», — наголосив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Згідно із детальним планом території, болотяну місцину, яка є у Рясне-2, перетворять на нову рекреаційну зону — лінійний Болотяний парк. Прокладуть дерев’яні настили. А вздовж так званої дерев’яної доріжки можна буде облаштувати скульптурний міні-парк, дитячі майданчики тощо. З одного боку, це збереже унікальну екосистему парку, з іншого — надасть всім охочим доступ до озера й лісу. Та, що важливо, — можливість потрапити через парк до Рясне-1 за 5 — 10 хвилин.

За словами головного архітектора міста, болотяниста територія, яка до того ж має торфи, ще за старими планами належить до зони Ж-3, тобто багатоповерхової забудови. Місто проти такого зонування. Тому у Львівській міській раді вже тривають роботи із зміни зони забудови на паркову зону, також оформляють межі парку.
У найближчі 5−7 років у Рясне-2 місто має збудувати новий корпус школи № 100 з харчоблоком і спортивним залом. А неподалік — і муніципальний дитсадок на 300 місць. У департаменті містобудування вже готують усю потрібну технічну документацію, щоб провести архітектурний конкурс на найкращий проєкт дитячого садка у Рясне-2.
За такою ж схемою відбудеться і добудова нового корпусу до школи № 100, що на вулиці Величковського, 58. У середньому таке розширення школи розраховано на ще плюс 600 учнів.


Найближчим часом у Рясне-2 місто запланувало грандіозне будівництво відкритого басейну, який має стати особливим місцем у мікрорайоні. Збудують відкритий басейн позаду школи № 100, де нині є занедбана, проте дуже велика територія. Саме там буде спортивне ядро мікрорайону із різними майданчиками та відкритим басейном. Сам басейн функціонуватиме на термонасосах, а отже, матиме економну систему підігріву.
Це буде місце корисного і цікавого відпочинку не лише для учнів школи. У літній час відкритий басейн зможуть відвідувати всі охочі. Для цього тут передбачено окрему роздягальню, не пов’язану зі школою, парковку, зручну пішохідну зону та великі просторі галявини.
За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, місто детальніше розгляне суто операційну модель: яким чином перетворити басейн на місце рекреації для всіх мешканців. До слова, такі басейни планують збудувати в усіх мікрорайонах Львова.
Це має стати основним об’єктом, епіцентром, до якого сходитимуться всі громадські простори району. Це буде безбар’єрна, окрема простора будівля на 1600 квадратних метрів із найбільш виразним громадським простором. Такий собі Центр Шептицького для Рясне-2. Тут надаватимуть послуги літнім людям, буде великий спортивний комплекс, офіс для соціально важливих функцій та центр надання адмінпослуг. Окрім того, тут можна буде навчитися комп’ютерної грамотності, пограти в шахи чи просто цікаво провести вільний з друзями.

Біля входу у парк, де кінцева зупинка громадського транспорту, буде цілий комплекс із громадським центром, квітковим магазином, кафе, відпочинковим блоком для водіїв та громадський туалет.
Окреме місце в детальному плані належить впорядкуванню дворів та дворових територій у мікрорайоні. За правильної організації дворового простору місця вистачить і для авто, і для дитячих майданчиків та тротуарів, запевняє головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
Наразі авто у дворах припарковані хаотично. А це суттєво краде прибудинкову територію і створює небезпеку для навколишніх. Тому пан Коломєйцев упевнений: якщо впорядкувати паркомісця, то загального місця, яке можна використовувати на благо всіх мешканців, одразу побільшає. Тож місто разом із ОСББ, які вже мають власне бачення свого двору, готове інвестувати у цей проєкт.
Також місто подбає, аби всі важливі та найбільш відвідувані центри мікрорайону мали зручне пішохідне сполучення.
На вулиці Величковського між будинками № 30 а, 32 а та будинком № 16 облаштують пішохідну алею з громадськими просторами, вуличними меблями, зокрема скейтпарком для підлітків, спортивними майданчиками. Та з’єднають алею зі стадіоном і центром мікрорайону. Алея буде суто пішохідна, проте з можливістю заїзду пожежного авто.


«Для міського середовища реалізувати хребет пішохідних зв’язків є надзвичайно важливо. Бо це насамперед комфорт, місце для відпочинку та зручне пішохідне сполучення із важливими об’єктами району: школою, дитсадком, стадіоном, вуличними дворами чи парком», — зауважує Антон Коломєйцев. Схожі хребти пішохідних зв’язків поступово з’являються в усьому місті. Кілька років тому таку алею місто облаштувало на Боднарівці. І вона одразу стала популярною серед мешканців мікрорайону”, — йдеться у матеріалі Інституту Просвіти.

city-adm.lviv.ua

Comments

comments